Oświadczenie o dochodach do banku

oświadczenie o dochodachNiekiedy oferta kredytu gotówkowego zachęca hasłem „Bez zaświadczeń o dochodach!” i podekscytowanie bezrobotne osoby chwytają za telefon by z oferty skorzystać. Za chwilę bardzo się rozczarują. Nie ma takiego banku, który by nie sprawdził przed udzieleniem kredytu, czy kredytobiorca ma stałe i legalne źródło dochodów. Co do tego nie ma wątpliwości, po prostu możemy przyjąć to za pewnik. Czy więc banki wprowadzają klientów w błąd takich hasłem, jak na wstępie? Poniekąd tak i same sobie niepotrzebnej roboty przysparzają.

Obecnie ciężko znaleźć ofertę pożyczki dostępnej dla osób nieposiadających zatrudnienia. jak wyżej napisałem, w banku takiej nie znajdziemy ale i pożyczki pozabankowe zwykle też nie są dla bezrobotnych. Przyznanie pożyczki bez zabezpieczenia rzeczowego osobie niepracującej, to moim zdaniem pięćdziesiąt na pięćdziesiąt że pożyczka nie tylko że nie zostanie zwrócona dobrowolnie ale też ze ani firma windykacyjna ani komornik nie odzyskają jej od takiego pożyczkobiorcy.

Jeżeli więc bank pisze w ofercie jak na wstępnie czyli że pożyczka jest dostępna bez zaświadczeń o dochodach, to znaczy że jest na oświadczenie o dochodach. Jaka to różnica? Taka, że w przypadku oświadczenia o dochodach osoba wnioskująca o kredyt przedstawia fragment historii operacji na koncie, zawierającego potwierdzenia przelewów wynagrodzenia od pracodawcy. I tak to wygląda, takie to „bez zaświadczeń o dochodach”.

Dochody rzekomo sprawdzają też firmy pożyczkowe mające w ofercie szybkie pożyczki przez internet. Firmy pożyczkowe czyli podmioty niebędące bankami. Ich nie obowiązują takie zasady weryfikacji zdolności kredytowej jakie obowiązują banki jednak niektóre żądają od pożyczkobiorcy podania danych zakładu pracy aby rzekomo telefonicznie zweryfikować fakt zatrudnienia pożyczkobiorcy gdy tymczasem zakład pracy nie ma prawa telefonicznie udostępnić takiej informacji.

Dodaj komentarz